Tania piwnica

szamba betonowe

Obserwujemy fakt, iż zbiorniki takie jak szama betonowe są aranżowane na przydomowe piwniczki w dawnym stylu. Niekiedy producenci mają w ofercie gotowe do montażu odlewy betonowe na kształt piwnicy. Odpowiedniej wielkości szamba betonowe, po wycięciu otworu na drzwi, świetnie sprawdzą się jako alternatywa dla podpiwniczenia w budynku mieszkalnym.Choć piwnica to dodatkowa przestrzeń do wykorzystania, nie jest pomieszczeniem, które koniecznie musi się znaleźć w projekcie naszego domu. Wybór jej wiąże się z dodatkowymi kosztami toteż warto zastanowić się, czy jej budowa na pewno będzie nam potrzebna. Tu może nam pomóc firma, która produkuje szamba betonowe.

Nieruchomość połączona z piwnicą wyróżnia się większą wytrzymałością na osiadanie, niż w porównaniu do tradycyjnego domu  jednorodzinnego. Przy tym, podłoga ocieplana będzie gwarancją ciepłych i suchych podłóg znajdujących się we wnętrzach na parterze.

Piwnica to dodatkowy kąt, który możemy zagospodarować w dowolny sposób. To miejsce, w którym sprawdzi się spiżarnia, kotłownia, pralnia, jak i pomieszczenie na różnego rodzaju narzędzia. Ponadto kotłownię możemy przekształcić w garaż, jeśli mamy takie możliwości.

Piwnica nie musi wcale kojarzyć się z ponurym, ciemnym miejscem, które odwiedzamy bardzo rzadko. Możemy wykorzystać ją i zamienić w strefę wypoczynku, w której urządzimy saunę, siłownię, czy salę, w której umieścimy stół bilardowy.

szamba betonowePomimo wielu zalet, jakie posiada piwnica, w ich cieniu kryją się wady, które związane są z dużymi kosztami prac wydobywczych, jak i koniecznych urządzeń. Budowa dodatkowej przestrzeni wiąże się również z koniecznością instalacji systemów wentylacyjnych, których brak może skutkować pojawieniem się pleśni i wilgoci, która pociągnie za sobą dodatkowe koszty, jak również przedwczesne zużycie struktur nośnych znajdujących się w piwnicy.

Jeśli piwnica będzie służyła jako miejsce, w którym znajdzie się kotłownia czy warsztat należałoby zwrócić szczególną uwagę na obecność systemów wentylacyjnych w tym pomieszczeniu. W przeciwnym razie, pomimo generowanego ciepła, da się we znaki wysoki wskaźnik wilgotności, który odbije się negatywnie na zdrowiu domowników. W celu stworzenia odpowiedniego mikroklimatu, bardzo istotne jest ciągłe ogrzewanie piwnicy, co w efekcie przełoży się na większe koszty związane z utrzymaniem domu.

Budowa piwnicy w przyszłym domu zależy jednak od indywidualnych oczekiwań potencjalnych domowników, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji opłaca się wziąć pod uwagę zalety i wady, jakie ma inwestycja budowy piwnicy.